IEEExtreme 7.0 @ CS.UCY

Ο IEEExtreme είναι ένας παγκόσμιος διαγωνισμός προγραμματισμού που τρέχει σε ένα χρονικό όριο 24ων ωρών. Οι διαγωνιζόμενοι του απαρτίζονται από ομάδες φοιτητών και μπορούν να έχουν μέχρι 3 άτομα ανά ομάδα. Κατά τη διάρκεια του διαγωνισμού , οι ομάδες καλούνται να λύσουν ένα μεγάλο αριθμό αλγοριθμικών προβλημάτων.

IEEExteme 7.0 (3)

Ο διαγωνισμός ξεκίνησε στις 3 το πρωί του Σαββάτου (26 Οκτωβρίου) και τελείωσε στις 3 το πρωί της Κυριακής.

Συμμετέχοντες: 26

Πανεπιστήμιο Κύπρου (Τμήμα Πληροφορικής και Τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών): 18
Πανεπιστήμιο Λευκωσίας: 2
Μαθητές Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης: 6

IEEExteme 7.0 (33)

Η ομάδα Antikythera (Chrysovalantis Anastasiou, Kyriakos Georgiou, Stefanos Christoforou) τερμάτισαν στη 162η θέση (είχαν σημαντική άνοδο από πέρσι που τερμάτισαν στη 246η θέση) και ήταν η πιο ψηλή συμμετοχή από το Πανεπιστήμιο Κύπρου.