|
|
Μετεωρολογική ημερίδα 2003 |
![](images/ekdiloseis/professor_karakostas_airport_thump.JPG) |
Ο καθηγητής του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσαλονίκης κ. Καρακώστας στο γραφείο στη Λάρνακα κατα την αναχώρησή του. Ο κ. Καρακώστας μίλησε σε Μετεωρολογική ημερίδα για Τροποποίηση καιρού και ακραία καιρικά φαινόμενα |
Εκλεκτοί προσκεκλημένοι
|
![](images/ekdiloseis/ypourgos1_thump.JPG) |
Επίσκεψη υπουργού στο Αεροδρόμιο. Από αριστερά, ο Κλεάνθης, γραμματέας του συνδέσμου, ο κ.Θεοφίλου διευθυντής της Μετεωρολογικής Υπηρεσίας, ο Υπουργός Γεωργίας και Φυσικών Πόρων κ.Ευθυμίου, ο Γενικός διευθυντής του υπουργείου κ.Κωσταντινίδης και ο Σίλας, πρόεδρος του Με.Συ.Κ. |
Χριστουγενιάτικο πάρτυ στο
Αεροδρόμιο (2003) |
![](images/ekdiloseis/2003_party_christmas_heli_thump.JPG) |
Άγιος Βασίλης έρχεται, με ελικόπτερο στο αεροδρόμιο. Φόντο τα πανέμορφα συννεφάκια που δεν μας άφησαν να χαρούμε έξω τη μέρα |
![](images/ekdiloseis/2003_party_christmas_stelios_thump.JPG) |
Νεαρός υποψήφιος μετεωρολόγος (εάν δεν μας τον κερδίσει πρώτα η Νάσα ή η πυροσβεστική υπηρεσία), παραλαμβάνει το δώρο του τυλιγμένο σε βαρομετρικό χάρτη συστημάτων. Ευχαριστώ Στέλιο |
|
Μετεωρολογικοί παρατηρητές (Μιχάλης, Α'ουστής) επιδεικνύουν τα εκτός καθηκόντων προσόντα τους. Καλλιτεχνικά η φωτογραφία πάσχει από άποψη ίσης κατανομής βάρους/όγκου στο πλαίσιο μιά και καταφανέστατα γέρνει δεξιά... Οι αναλογίες όμως τηρούνται πιστά :-Ρ |